آخرین بروز رسانی: 15ام اردیبهشت, 1403

با اعلانات اپل واچ بیماران در جهت زندگی سالم حرکت می‌کنند

اپل واچ با ویژگی‌های نوآورانه مانند اعلان‌های ضربان قلب و ECG، به بیماران امکان مانیتورینگ بهتری از جنبه‌های مختلف سلامتی خود فراهم می‌کند.

اپل واچ توانمندسازی بیماران شما جهت زندگی سالم تر.

زندگی آسان را با اعلانات اپل واچ تجربه کنید!

اعلانات اپل واچ ویژگی‌های قدرتمندی دارد که این دستگاه را برای یک زندگی سالم بسیار توانمند میسازد. و می‌تواند شما و بیمارانتان را در جنبه‌های مختلف سلامت از جمله قلب، تحرک، فعالیت،‌داروها و موارد دیگر پشتیبانی کند.

نوتیفیکیشن (اعلان) های ضربان قلب

اپل واچ در پس زمینه، ضربان‌های قلب بالا یا پایین غیرمعمول را بررسی می‌کند که می‌توانند نشانه‌ای از یک بیماری جدی باشند. این موضوع می‌تواند به شما و بیمارانتان کمک کند تا موقعیت‌هایی را شناسایی کنید که ممکن است نیاز به ارزیابی بیشتری داشته باشند.
اگر ضربان قلب بیمار،‌ بالای ۱۲۰ bpm یا زیر 40 bpm بوده و به نظر برسد که او به مدت ۱۰ دقیقه غیرفعال است، اعلانی (نوتیفیکیشنی) به کاربر نمایش داده می‌شود. بیماران می‌توانند مقدار مرزی bpm خود را به دلخواه تنظیم کرده یا این اعلانات اپل واچ را خاموش یا روشن کنند. همه اعلان‌های ضربان قلب را،‌ به همراه تاریخ، ساعت و ضربان دقیق قلب را می‌توانید در برنامه Health در گوشی‌های آیفون مشاهده کنید.

اعلانات اپل واچ برای ضربان قلب

نوتیفیکیشن (اعلان) های ریتم نامنظم

ویژگی اعلان ریتم نامنظم، گاهی اوقات به دنبال علائم ریتم نامنظم در کاربر گشته و آن را چک می‌کند که این موضوع می‌تواند نشان دهنده فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) باشد. این ویژگی البته همه نمونه‌های AFib را شناسایی نمی‌کند اما ممکن است مواردی را پیدا و شناسایی کرده و به بیماران اطلاع دهد چرا که این موارد می‌توانند نشانه‌های اولیه چیزی باشند که نیازمند ارزیابی بیشتر هستند.
ویژگی اعلان‌های ریتم نامنظم، از حسگر نوری قلب برای تشخیص موج نبض در مچ دست استفاده می‌کند و وقتی کاربر در حال استراحت است، به دنبال تغییر در فواصل ضربان به ضربان می‌گردد. اگر الگوریتم به طور مکرر یک ریتم نامنظم حاکی از AFib را تشخیص دهد، بیمار شما اعلانی را دریافت کرده و تاریخ، زمان و ضربان قلب به صورت ضربان به ضربان، در برنامه Health ذخیره می‌شود.

با اعلانات اپل واچ بیماران در جهت زندگی سالم حرکت می‌کنند

برنامه ضربان قلب یا ECG

با استفاده از برنامه ECG، بیمارانی که علائمی مانند ضربان قلب تند یا رد شده یا اعلان‌های ریتم نامنظم را دریافت می‌کنند، می‌توانند نوار قلب گرفته و علائم خود را ثبت کنند. این داده‌های واقعی شما را قادر می‌سازند تا تصمیمات آگاهانه و به موقع درباره ارزیابی و مراقبت بیشتر خود بگیرید.

ثبت دقیق ضربان قلب و تشخیص اختلالات قلبی به شیوه‌ای ساده و کاربردی

برنامه ECG از حسگر الکتریکی قلب تعبیه شده در Digital Crown و کریستال پشتی برای ضبط ECG تک لید مشابه ECG Lead 1 استفاده می‌کند. برنامه ECG همچنین نتیجه ریتم سینوسی، فیبریلاسیون دهلیزی، فیبریلاسیون دهلیزی با ضربان قلب بالا، ثبت نامطمئن یا ضعیف را ارائه می‌دهدو کاربر را وادار می‌کند تا علائمی مانند ضربان قلب تند و کوبشی، سرگیجه یا خستگی را وارد کند. در صورت وجود آریتمی‌هایی غیر از AFib، وجود ICD یا ضربان ساز، یا سیگنال الکتریکی ضعیف که می‌تواند ناشی از انحراف محور راست باشد، ممکن است یک نتیجه غیرقطعی بدست بیاید. شکل موج ثبت شده، نتایج، تاریخ، ساعت و هرگونه علائم ثبت شده از سوی کاربر، همگی ذخیره شده و می توان آنها را با استفاده از برنامه Health به صورت PDF خروجی گرفت و در اختیار پزشک قرار داد. اگر بیمار علائمی را مشاهده کند که نشان دهنده یک وضعیت جدی است، از او خواسته می‌شود که فورا با اورژانس تماس بگیرد.

برنامه ECG چگونه کار می‌کند؟

۱- برنامه ECG را بر روی اپل واچ‌های سری ۴ یا بالاتر باز کنید

۲- دست‌های خود را روی میز یا بر روی زانوان خود قرار داده و انگشت اشاره خود را به مدت ۳۰ ثانیه بر روی Digital Crown قرار دهید

۳- طبقه بندی ریتم خود را مرور کرده و علائم را ثبت کنید

۴- شکل موج ECG، طبقه بندی ریتم، تاریخ و زمان ضبط، و هر گونه علائم گزارش شده را در برنامه Health آیفون مشاهده کرده و خروجی بگیرید.

اعلانات اپل واچ نقش حیاتی در مراقبت از قلب و سلامت شما ایفا می‌کنند

اپل واچ با قابلیت‌های هوشمندانه‌اش، تجربه زندگی سالم را برای کاربران بهبود می‌بخشد. اعلانات این دستگاه، با نظارت دقیق بر ضربان قلب و تشخیص ریتم نامنظم، به کاربران امکان می‌دهد در مسیر سلامت خود پیش بروند. برنامه ECG نیز با استفاده از حسگرهای هوشمند، اطلاعات دقیقی از وضعیت قلب فراهم می‌کند. این فرآیند ساده و کاربرپسند، که در چند گام ساده انجام می‌شود، این امکان را به بیماران می‌دهد تا به طور هوشمندانه و به موقع به وضعیت سلامت خود توجه کنند. به طور کلی، اپل واچ های اپل با ارائه اعلانات هوشمند و ابزارهای نظارتی، یک همراه قدرتمند در ترقی سبک زندگی سالم افراد می‌باشد.

نظر شما برای ما با ارزشه