آخرین بروز رسانی: 31ام فروردین, 1403

پادکست اپل نمایش عاقل تر از من را به عنوان بهترین نمایش سال 2023 معرفی کرد

نمایش عاقل تر از من بهترین نمایش سال 2023

پادکست اپل نمایش عاقل تر از من را به عنوان بهترین نمایش سال 2023 معرفی کرد

دسته‌بندی: جدیدترین اخبار اپلتوسط در 21ام آذر, 1402 منتشر شد0,3 min read

جین فوندا، افسانه هالیوودی، در آغاز نمایش عاقل تر از من در مصاحبه با جولیا لوئیس دریفوس از رسانه لیمونادا به یاد افشاگری غیرمنتظره خود در آستانه تولد 59 سالگیش افتاد. اینکه وارد سومین و آخرین پرده زندگی‌اش شده بود. فوندا که اکنون 85 سال سن دارد، در اوایل فصل اول این برنامه به خانم جولیا لوئیس دریفوس گفت: می دانید که پرده سوم چقدر مهم است؟ انسان می تواند از دو پرده اول معنا پیدا کند، درست است؟ دو دهه اول بسیار مهم است و این در واقع میراثی است که هر فرد می خواهد از خود به جای بگذارد.

درست در نقطه مقابل، نمایش عاقل‌تر از من مخاطبان بسیاری را در پادکست های اپل به دست آورد. این نمایش 29 روز متوالی به عنوان برنامه شنیداری شماره یک در ایالات متحده شناخته می شد؛ شاهکاری که هنوز در سال 2023 در صدر قرار نگرفته است.

اپل مفتخر است که با اهدای جایزه Apple Podcasts به جولیا لوئیس دریفوس قصد تجلیل از برنامه عاقل‌تر را دارد. جایزه ای که هر ساله برای تجلیل از برنامه های که در پادکست با کیفیت و نوآوری همراه هستند، اهدا می شود. محبوبیت و شهرت این شو نشان دهنده رویکرد تازه و معتبر آن برای شنیده شدن صدای زنان مسن‌تر و عاقل‌تر و تشویق به تعامل بیشتر بین نسل ها است.

در طول اولین فصل 10 قسمتی این شو، لوئیس دریفوس، بازیگر و کمدین ماهر تمام ذکاوت و شوخ طبعی خود را به کار می برد. او در تلاش است که در طول این مدت توصیه های ارزشمند زنانی را که به اندازه کافی زندگی کرده و تجربه بالایی دارند، به گوش انسان های دیگر به ویژه جوانان برساند. فصل یک این پادکست هم اکنون در پادکست های اپل با حضور جین فودا، ایزابل آلنده و غیره در دسترس همگان قرار دارد.

نمایش عاقل تر از من با اجرای جولیا لوئیس دریفوس

با شروع فصل جدید، دریفوس 62 ساله قرار است، شخصیت هایی مانند دارلین لاو، خواننده 82 ساله و امی تان، نویسنده 71 ساله را به برنامه دعوت کند. او درباره این زنان می گوید: همه این خانم ها نشان داده اند که چگونه باید زندگی کرد. این بدین معنی نیست که آن ها در طول عمر خود اشتباه نکرده اند. بلکه چیزی در افزایش سن وجود دارد که انسان‌ها محافظه کاری در اشتراک‌گذاری احساسات خود با دیگران را کنار می گذارند. بنابراین من از صمیمیت موجود استفاده کردم و این خود واقعی بودن و راحت بودن یک هدیه عالی است.

استفانی ویتلز واچز توضیح می دهد که بخش بزرگی از جذابیت نمایش عاقل‌ تر از من به تمایل لوئیس دریفوس به بازیگوشی و گسترش مرزهای برنامه های مصاحبه-پادکست مرسوم مربوط است. این فرد که بنیانگذار و مدیر خلاق شبکه خانگی پادکست Lemonada Media است، می‌گوید: جولیا هرگز به داشتن یک مصاحبه معمولی تمایل ندارد. او می‌خواهد بازی کند، ببافد و تمام کارهایی را که مخاطبان از یک اتفاق غیرمنتظره انتظار دارند، انجام دهد.

جسیکا کوردووا کرامر، یکی از موسسان و مدیرعامل Lemonada، دسترسی به پادکست های اپل را راهی موثر برای رسیدن این برنامه به مخاطبان جدید می داند. او توضیح می دهد که Apple کار بزرگی برای نمایش برنامه های متنوع انجام می دهد، این شرکت هر اتفاقی را که در دنیا می‌افتد، دنبال کرده و به مردم برای کشف چیزهای جدید کمک می کند. ما کانال Lemonada Premium را دوست داریم، زیرا اکنون در این کانال فهرست بزرگی از نمایش ها وجود دارد و این یک همپوشانی بزرگ از مخاطبان است.

پس از پایان موفقیت آمیز فصل اول، نمایش “عاقل ‌تر از من” در حال آماده سازی برای انجام کارهای بیشتر است. Lemonada اخیرا اعلام کرده است که فصل دوم این شو در بهار 2024 پخش خواهد شد.

نمایش عاقل تر از من دارای طرفداران متعدد در سراسر جهان

جریان طبیعی و ساختار خارج از معمول پادکست به بهترین شکل ممکن در همان 15 دقیقه اول مشخص می شود. در این زمان لوئیس دریفوس برنامه را قطع کرده و مسئولان را مجبور به برنامه ریزی دوباره مصاحبه با فوندا می کند. در واقع پادکست به جای ویرایش در زمان های بعدی به لحظه متکی است و شنوندگان را برای گوش دادن به باقی مصاحبه در پشت صحنه نگه می دارد. به همین دلیل است که این نمایش بسیار واقعی به نظر می رسد. ویتلز واچز در این رابطه می گوید: شما با شخصی مانند جولیا روبرو هستید که بسیار شناخته شده و محبوب است. اما او ارتباط را قطع می کند و این نقطه نظر شگفت انگیز او را در پشت پرده ها نشان می دهد. واکس معتقد است که وجود جولیا در قسمت اول او را برای شنوندگان بسیار قابل دسترس کرد و این انرژی در تمام طول فصل اول ادامه داشت.

در این پادکست عنوان کردن هیچ موضوعی برای مهمانان غیرمجاز نیست. مهمانان می توانند با یک آسیب‌پذیری بی حد و حصر درباره بالاترین تا پایین‌ترین سطح خود صحبت کنند. همچنین آن ها در کنار این موضوعات می توانند به بحث درباره مسائل مهمی همچون سکس، طلاق، سیاست، تبعیض جنسیتی در محل کار، مرگ و واقعیت های فیزیکی مربوط به دوران سالخوردگی بپردازند.

استفانی ویتلز واچز معتقد است که ترس زیادی درباره پیری وجود دارد و نمایش عاقل‌تر از من مردم را راجع به این موضوع هیجان زده کرده است. در واقع این برنامه باعث می شود که پیری کمتر ترسناک به نظر برسد. در افزایش سن درایت ملموسی وجود دارد که امیدواریم مردم از آن دور شوند. شنوندگان با شنیدن صحبت مهمانان این برنامه به خود خواهند گفت که اوه، پیری. خدای من عالی است. من می خواهم مانند این زنان باشم.

بحث درباره موضوعات بی پروا و بدون سانسور در نمایش عاقل تر از من

کوردووا کرامر می گوید: جادوی این برنامه این است که جولیا درباره سفر زندگی خود جوری آزادانه صحبت می کند که قبلا نکرده بود. ( لوئیس دریفوس در طول فصل اول سریال با مهمانان درباره از سقط جنین و همچنین تجربه تشخیص سرطان سینه خود در سال 2017 صحبت کرد.)

تیم Lemonada شرح می دهند که رسانه های پادکست به طور موثر به نوع مکالمات مورد علاقه لوئیس دریفوس کمک می کنند. کوردووا کرامر نیز در اظهار نظر خود گفته است که این زنان نیازی به نگرانی درباره مو و آرایش ندارند. این زنان می توانند از اتاق خواب، اتاق هتل ( یا در هر کجای زندگی شلوغشان که باشند) وارد استودیو شده و مصاحبه ای باورنکردنی، کمتر کنترل شده و اصیل‌تر داشته باشند.

یکی از لحظات به یاد ماندنی جولیا گفتگو با یکی از تاثیرگذارترین کمدین ها در قسمت آخر فصل اول بود. لوییس دریفوس توضیح می دهد که کارول برنت بخش بزرگی از زندگی من بود و بدون اینکه حتی متوجه آن شوم، به رشد من کمک کرد. او به عنوان یک زن یک قدرت زنانه را مدلسازی نمود که به نوعی به مغز استخوان های من وارد شد. نمایش عاقل ‌تر از من با بحث های بی پروا و بدون ویرایش، الهام بخش بسیاری از افراد 20، 30 ساله و حتی بزرگتر از آن است. این سریال به آن ها کمک می کند که در نگرش خود درباره پیر شدن تجدید نظر کنند.

شروع فصل دوم نمایش عاقل تر از من از بهار 2024

اغلب، دلنشین‌ترین قسمت این برنامه به صحبت جولیا با مادرش 89 ساله اش درباره موضوعات مصاحبه ها مربوط می شود. مادر او یک جواهر است، جواهری گرانبها. ویتلز واچز می گوید: مادر جولیا باورنکردنی است و همه او را دوست دارند. به نظر ویتلز واچز جولیا قصد دارد که به نوعی تعامل بین نسل‌ها را به دیگران یاد دهد. این موضوع که زنانه 20 ساله با مادران و مادربزرگ های خود درباره تجربیاتشان صحبت کنند، در واقع چیزی است که تیم Lemonada می خواست.

لازم به ذکر است که اپل به تازگی از برندگان جوایز اپل استور، بهترین برنامه ها و بازی های 2023 نیز رونمایی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع مقاله ارائه شده در وبلاگ مک ایران با همین عنوان را مطالعه بفرمایید.

نظر شما برای ما با ارزشه